„Simca jakožto francouzská automobilová značka byla v tehdejší ČSSR velmi oblíbená a svědčila o tom účast vozů na srazu i zájem veřejnosti v samotném kempu i v Klatovech na náměstí nebo na hradě ve Velharticích, kam jsme se vydali spanilou jízdou,“ popsal průběh setkání Michal Vítek ze Simca Klubu ČR.
Klub sdružuje téměř stovku majitelů vozů této značky od simca fiat z třicátých let až po talboty, kterými výroba v roce 1985 končila.

Automobilová značka SIMCA má bohatou historii. „Vznik automobilky Simca byl výsledkem podnikatelské činnosti pana Henri Théodore Pigozziho, podnikatele italského původu, jenž od poloviny 20. let působil ve Francii. Původně se zabýval nákupem starého železa pro firmu Fiat a zároveň se velmi zajímal o výrobu automobilů, která se brzy stala velmi populární,“ dodal Vítek.

Na srazu byla zastoupena téměř celá modelová řada. Byla to řada Simca 1301, která se dovážela i do Čech, dále 1308 – auto roku 1976. Specialitou srazu ale byly i modely 1300 a 1500 a mnohé další. „Prostě bylo na co se dívat a co obdivovat, protože některé kousky na to, že jsou i třicet let staré, měly na tu dobu moderní vybavení, jako „hlídač“ žárovek ve světlech, výškově nastavitelné sedačky, centrální zamykání, palubní počítač, který ukazuje spotřebu a průměrnou rychlost,“ uvedl Vítek, který se k této značce vozů dostal už jako malý kluk.

„Doma jsme vozidlo této značky měli a já vyrůstal prostě v tom, že SIMCA je to nejlepší auto na světě a tak i já si pořídil tuto značku a pokračuji v tom. Mám pár kousků, na které jsem hrdý. Co jsem mohl a uměl, tak jsem si sám opravil. Zbytek zůstal na odbornících,“ dodal sběratel.