Do jedenáctičlenného zastupitelstva tam totiž kandidovalo celkem 73 lidí na sedmi kandidátkách. Což bylo například o dvě kandidátní listiny a dvanáct kandidátů více než v sousedním Nýrsku s cca 4900 obyvateli.

„Volit jsem byl a myslím, že je dobře, že se lidé chtějí zúčastnit. Je to dobré i pro obec. Tak by to mělo být všude, že lidé chtějí něco dělat a že chtějí něco dělat i pro tu obec,“ přivítal aktivitu obyvatel obce Miroslav Vlasák, sám jeden z kandidátů.

V chudenínském okrsku č. 2 ve Skelné Huti byl podle předsedkyně volební komise Hany Králové o volby zájem. „Lidé chodí postupně, jak se vracejí z práce. Z minulých voleb už máme zkušenost, že se budou trousit až do pátečního večera a chodit budou i v sobotu. Obecně tady zájem o volby je,“ řekla Deníku Králová.

Její slova potvrdila i výsledná celková účast, ze 484 voličů jich dorazilo 304, což představuje 62,81 procenta.

Vítězem se s 23,35 procenta hlasů stalo sdružení Skelná Huť, které stejně jako druhé v pořadí Nezávislí I v čele s dosavadním starostou Jaroslavem Bouzkem a 21,84 procenta hlasů získalo v jedenáctičlenném zastupitelstvu tři mandáty. Dva mandáty získalo s 16,08 procenta hlasů SNK Chudenín I, po jednom mandátu vybojovaly kandidátky Nezávislí kandidáti - Chudenín, Nezávislí kandidáti 11 a ČSSD. Poslední SNK Šumava získalo pouze 5,11 procenta a do zastupitelstva se jako jediné nedostalo.