Vysoký zájem, který o tábor byl, je připisován tomu, že šlo zřejmě o jediný tábor, jenž byl v republice k vidění. Navíc v tak velké rozsahu.

V letošním roce kemp nebude, proto si můžete připomenout, jak vypadal a co v něm bylo zajímavého k vidění.

Součástí bylo kompletní americké ležení, polní lazaret MASH, americké stany pro mužstvo, velící štáb, polní jídelna, zázemí pro kuchyň se skladem. „Ze zhruba 95 % jde o originály. Některé věci jsou ještě i plné. V dubnu byly Klatovy bombardovány americkým letectvem, aby se zamezilo postupu německých vojsk do americké zóny. Na připomínku této události z 20. dubna 1945 je zde postaven stylizovaný vybombardovaný dům, kde návštěvník může vidět, jak to dopadlo, když se bombardovaly nejen Klatovy, ale i ostatní města,“ řekl za Klub 3. armády Miloš Ryneš.

Nechyběla ani provizorní opravna, kde bylo i unikátní kolo z amerického tanku Sherman, které se podařilo najít v jižních Čechách. „Pochází od 4. obrněné divize a je i krásně značeno rokem výroby 1943," poznamenal Ryneš.

O kemp byl obrovský zájem a sjížděli se do něj lidé z celé republiky. Kvůli velkému zájmu bylo možné ho navštívit mnohem déle, než klub počítal.