Vyjel tam tým ve složení Radek Bytel, Natálie Kantová, Vojta Štumpf, Karolína Bezpalcová a Vojta Kanta. Organizátoři připravili na Jordánu plážové disciplíny, které jsou součástí mistrovství Evropy, které se letos koná v polovině září v Itálii.

Soutěžilo se v jednotlivcích, dvojicích i čtveřicích. Součástí byly disciplíny 90 m sprint a Beach flags, tedy tzv. praporky nebo či kolíky. Následovaly disciplíny ve vodě. „Úvodní byla disciplína náročná na orientaci i fyzickou kondici, kdy je potřeba bojovat nejen s okolními závodníky při hromadném startu, tedy 400 m Surf racel – obplavání bójí. Po této následovaly střídavě disciplíny na surfu a kajaku. Zde se skvěle předvedla děvčata Natálie a Karolína,“ zhodnotil trenér Petr Frydrych.

Nemocnice Sušice. Ilustrační foto.
Oddálili převod Nemocnice Sušice

Následovala disciplína do soutěže dvojic, záchrana tonoucího pomocí surfu, kdy první plave cca 120 m k bójce, které se musí dotknout a zároveň zvednout ruku na znamení druhému, který vyráží na jeho záchranu.

Disciplínou pro čtveřice byla záchrana tonoucího pomocí záchranného pásu a jeho následné vytažení na břeh dalšími dvěma členy. Zahrnuty byly ještě disciplíny 4 x 90 m sprint a součet nejlepších dosažených časů třemi závodníky ze čtveřice při jízdě na surfu.

„Vyhlášení výsledků přineslo výrazné úsměvy a radost, kdy Karolína byla vyhlášena vítězkou své kategorie v jednotlivcích v součtu výsledků všech individuálních disciplín, Natálie ve své kategorii byla druhá, za což obě obdržely pohár. Dvojice děvčat, Natálie a Karolína, i chlapců, Radek a Vojta K., byly dekorovány stříbrnými medailemi, štafeta čtveřic ve složení Karolína, Natálie, Radek a Vojta K. si odnesla také stříbrné medaile. Ani Vojta Š. nepřišel zkrátka, jelikož doplňoval trojici dívek ve štafetě čtveřic, která po zařazení mezi štafety chlapců byla vyhlášena na 2. místě. Vojta Š. skončil v jednotlivcích na nevděčném 4. místě,“ zhodnotil Frydrych.

Nyní následuje reprezentační přestávka, kdy se do širší nominace do reprezentace ČR na ME v Itálii probojovali Radek, Karolína a Natálie.

Tip Deníku: Oslavy SDH Švihov