O život bojuje v nemocnici jeden z vodáků, kteří se pokusili sjet v pátek v podvečer rozbouřenou Otavu v Horažďovicích. Jejich cestu ale ukončil nebezpečný jez.

Podle informací Deníku jely Otavu čtyři kanoe, v nichž se plavilo sedm dospělých a jedno dítě. „Nad jezem se jedna z kanoí převrhla a její posádku spláchla voda pod jez. Tam pro ně skočili další členové výpravy,“ popsal dramatické chvíle krajský řídící důstojník hasičů Štefan Livinka. Když jeho kolegové dorazili na místo, byli ve vodě čtyři lidé. „Dva byli asi padesát metrů od jezu, dva ale byli pod ním. Pomohli jsme jim z vody,“ uvedl Livinka.

Jednoho z vodáků vytáhli hasiči z vody bezvládného a spolu se záchranáři ho před očima jeho syna resuscitovali. „Na místo byl přivolán vrtulník letecké záchranné služby, který asi 40letého muže v bezvědomí převezl ve vážném stavu do plzeňské Fakultní nemocnice,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Záchranáři na místě ošetřili i chlapce a dívku ve věku kolem dvaceti let. Oba byli podchlazeni, ale neutrpěli vážnější zranění.

Jez Mrskoš v Horažďovicích patří mezi obávané. Například na stránkách projektu Otavská plavba je označen jako „smrtelně nebezpečný jez zvláště za vysokých vodních stavů“.