Nyní už ale skupina Freelance People opět trénuje, podařilo se jim vše opravit a fungují dále. Udělali i opatření, aby jim už voda vše neponičila.

V hale měli onehdy vody po kolena, poničila veškeré dřevěné vybavení včetně podlahy. „Halu se nám naštěstí podařilo opravit včas, abychom mohli zahájit parkourový kroužek. Část peněz na opravu nám zajistila pojišťovna. Zbývající část jsme složili z našich finančních prostředků a z darů od lidí, kterým bychom chtěli určitě poděkovat. Byli to známí, kamarádi, lidé z kroužku a všem moc děkujeme, protože bez nich by oprava haly nebyla vůbec možná,“ řekl za Freelance People Luděk Sedlák.

Po katastrofě čekali, až pojišťovna vyřídí vše potřebné a hlavně na dodání materiálu. Poté strávili týden v kuse tím, že uklízeli halu a pokládali novou podlahu. Hala je stále stejná s tím, že je tam gumová podlaha, která je lepší na skákání i v případě pádů. „Nedávno jsme vyměnili povrch překážek za břízovou překližku, která je mnohem pevnější a hlavně neklouže při skákání,“ poznamenal Sedlák a dodal, jaké udělali změny, aby je opět „nepřekvapila“ voda: „Nechali jsme vyčistit kanály před halou a hlavně nám majitel objektu pořídil nová vrata, která těsní a izolují. Takže kromě vody se tam nedostane už ani taková zima jako minulý rok.“

V rámci květnových oslav Osvobození Plzeňského kraje americkou armádou se v neděli sešli zástupci obcí, státu a různých spolků na Kepelském Zhůří u Železné Rudy.
PODÍVEJTE SE: Na Zhůří položili věnce