Důvodem nepřetržité výluky je oprava mostu a oprava kolejí, které zadává majitel infrastruktury Správa železniční dopravní cesty. Vlakové spoje budou v úseku Přeštice – Klatovy nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

„Ve dnech 27., 29. a 30. října a také v pracovní dny až do 13. listopadu bude navíc nahrazen autobusy v úseku Klatovy – Plzeň hlavní nádraží také rychlík R 963 Klatovy – Praha, který odjíždí z Klatov v 6:06. Příjezd náhradních autobusů do Plzně hl.n. je plánován v cca 7:30 hod. V této stanici tedy není zajištěn přestup do rychlíku R 963, který odjede z Plzně do Prahy včas v 7:08 hodin. Cestující do Prahy použijí v tomto případě následující R 753 s odjezdem v 8:08 hod. V pracovní dny je možné ze stanice Klatovy použít dřívější osobní vlak Os 7515 (odjezd z Klatov v 5:27), který ze stanice Plzeň hl.n. pokračuje jako R 963 do stanice Praha hl.n. Autobusy bude nahrazen také spěšný vlak z Plzně do Klatov s odjezdem z Plzně dvě minuty po sedmé hodině ranní. Pro cestující je také důležitá informace, že některé zastávky náhradní autobusové dopravy jsou umístěné odchylně od zastávek Českých drah,“ uvedl Vladimír Kostelný, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Plzni.

V Přešticích je zastávka před nádražní budovou, v Lužanech na zastávce ČSAD Lužany, v Borovech na zastávce ČSAD Borovy, v Červeném Poříčí na zastávce ČSAD Červené Poříčí, ve Švihově před nádražní budovou, v Dehtíně na zastávce ČSAD u železničního mostu přibližně 100 metrů od zastávky ČD, v Točníku na zastávce ČSAD Točník přibližně 300 metrů od zastávky ČD a v Klatovech na parkovišti před nádražní budovou. Souběžně s výlukou v úseku Přeštice – Klatovy dojde k omezení jízd na celém úseku Plzeň hlavní nádraží – Klatovy.

Důvodem je rekonstrukce zabezpečovacích zařízení společností SŽDC. Vlivem této rekonstrukce jsou v různých etapách mimo provoz přejezdová zabezpečovací zařízení. S ohledem na bezpečnost musí vlaky jezdit přes tyto přejezdy omezenou rychlostí. Opravovat se budou také zabezpečovací zařízení v železničních stanicích, což bude mít vliv na prodloužení doby při křižování vlaků. Tyto stavební práce způsobí opožďování vlaků Českých drah.