I na zdánlivě slušné silnici neoznačené dopravní značkou nerovnost vozovky může váš automobil přijít k úhoně. Takovou zkušenost má dnes už i Filip Kratochvíl z Pocinovic, který prorazil čtrnáct dní starou pneumatiku na silnici z Běhařova do Pocinovic.


„Vyhýbal jsem se protijedoucímu autu, zajel jsem ke kraji a najednou rána. Tak jsem zastavil, koukám na kolo a v pneumatice patnácticentimetrová díra,“ popsal Kratochvíl svůj defekt. „Přitom jsem nejel nijak rychle, v té chvíli jsem jel asi padesátkou. Pak jsem zjistil, že na kraji silnice je poměrně velká díra o jejíž ostrý okraj se pneumatika rozřízla. Člověka to naštve, nikde žádná značka, a zrovna této díry si člověk opravdu všimne, až když do ní vjede. Měl jsem ještě štěstí, že mě to nehodilo do příkopu nebo na strom, který je poblíž. Takhle jsem měl škodu asi tři tisíce, ale mohlo to být mnohem horší.“ dodal Kratochvíl a upozornil i na další nebepečné místo této komunikace: „Další velké díry jsou před Běhařovem ve směru od Pocinovic. Ty se opravdu projet nedají, tam, když něco jede proti, musí člověk zastavit.“


V okolí těchto výmolů se podle Kratochvíla občas povalují i uražená zpětná zrcátka, jak se automobily nemohou při objíždění nerovností vyhnout. V tomto směru ovšem výstražná značka umístěna je, na konci Pocinovic (Nerovnost vozovky v délce 2 km).


Svůj názor na zmíněnou komunikaci vyjádřil i Filipův otec Jaroslav Kratochvíl: „Ta silnice je ve špatném stavu dlouhodobě. Je to na konci okresu, kde se údržba často zanedbává, třeba i v zimě při prohrnování nebo posypu. Teď to opravili od Pocinovic k hranici domažlického okresu, ale dál do Běhařova je to stále stejné. My jsme původně mysleli, že kluk jel rychle, ale pak i v servisu potvrdili, že se to stalo při malé rychlosti. Kdyby prý jel třeba stovkou, že by tu díru přelétl. Jenže tady se nijak rychle jet nedá.“


Zeptali jsme se na stav komunikace i jejího správce. „Po zimě jsme provedli běžnou údržbu, komunikace byla opravena. Tady je ovšem problém ve velkém provozu těžkých kamionů do Nýrska, které ty opravené části zase rychle poničí,“ vysvětloval stav silnice provozní náměstek Správy a údržby silnic Klatovy Miroslav Sušický. Podle něho by komunikace měla být opravena v průběhu příštího týdne.