O víkendu bylo na klatovském letišti rušno. Pošumavský aeroklub společně s PINK Aviation naplánovaly Den otevřených dveří. Letos se jedná teprve o druhý ročník.

„Na základě předchozího úspěchu a velké návštěvnosti, která předčila naše očekávání, jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří i letos,“ uvedla Kateřina Krausová, manažerka dropzóny. „Areál letiště je veřejnosti přístupný i normálně, minimálně během sjednaných seskoků. Ale spousta lidí to neví,“ pokračovala Kateřina Krausová, „Letos je na letišti normální paraprovoz s otevřenou dropzónou. Sjela se sem tak spousta českých parašutistů, ale i německých. Seskoky a tandemy jsou spontánní. Záleží, co si parašutisté domluví.“

Pro výsadky se využívalo výsadkové letadlo SKYVAN SC7, které pojme kolem 20 parašutistů. Ostatně seskok si mohli vyzkoušet i návštěvníci. O jeden se dokonce soutěžilo, stejně tak o dva vyhlídkové lety. V odpoledních hodinách se z urny vylosovaly losy šťastlivců. K dispozici byla rovněž letadla Pošumavského aeroklubu – některá na vyhlídkové lety a další na ukázku. Jeden vyhlídkový let byl uskutečněn i pro Klatovský deník, při kterém vznikly snímky celého letištního areálu a Klatov. A u vystavených letounů se lidé dozvěděli, co k čemu v slouží. Rovněž si po přistání mohli prohlédnout výsadkové letadlo. Nechyběl ani doprovodný program pro nejmenší. Fungovala zde školka Buki Willa, malování na obličej a dětské atrakce.

Není to však poslední akce pořádaná letištěm. Návštěvníci se mohou těšit třeba na srpen. „To budeme pořádat závody v nalétávání na vodní příkop,“ dodala na závěr Kateřina Krausová.