V Sušici dnes 2. července pokračuje druhé kolo Pošumavské hasičské ligy Memoriálem Václava Bucifala, Začátek akce je v 9 hodin. Hasiči se utkají v areálu Sušických lesů a služeb na výjezdu ze Sušice ve směru na Volšovy.

V Dešenicích startuje ve 13 hodin Memoriál Františka Zachara a ve stejný čas začíná v Petrovicích u Sušice tradiční soutěž O pohár starosty obce.
Hasiči se sjedou také v Obytcích na třetím ročníku soutěže O pohár starosty obce. Ten začíná ve sportovním areálu Obytce ve 13.30 hodin.

Pouťové slavnosti mají dnes a zítra také v Buděticích, kde se dnes od 13 hodin uskuteční již sedmý ročník netradičního požárního útoku O pohár starosty obce.V neděli 3. července je na programu dobrovolných hasičů 8. kolo 7. ročníku Západočeské hasičské ligy OKAL CUP 2011 a 4. kolo ŠHL ročníku 2011, které se uskuteční ve sportovním areálu obce Mochtín. „Pro družstva, která do Mochtína dorazí už v sobotu večer, je připravena večerní soutěž „Pivní přebor jednotlivců - běh do kruhu“. Závodník poběží maximálně 30 metrů. Po 10 metrech bude umístěn stůl s rohlíkem, který závodník musí sníst. Další překážkou bude v kategorii muži 0,5 litru piva a u žen a dorostu 0,3 litru piva. Vše bude měřeno elektronickou časomírou SDH Malinec. Startovné do tohoto závodu má hodnotu 20 Kč. Do přeboru týmů se mohou přihlásit i dva závodníci,“ zve za organizátory Jan Adamec.