Strážnice Alena Klapetková a Nikol Vítečková oslňují nejen krásou, ale i svými výkony ve stále populárnější sportovně-taneční disciplíně pole dance – tanci na tyči. Diváci i porotci jen žasnou nad jejich mnohdy neuvěřitelnými akrobatickými a gymnastickými kousky.

Svými hvězdami se na facebookovém profilu v těchto dnech pochlubila i samotná ostravská městská policie. „Přejeme děvčatům pevné zdraví a hodně sportovních úspěchů,“ uvedli její zástupci.

Zdroj: Youtube

Strážnice mají za sebou řadu úspěchů. „Staly jsme se mistryně světa v disciplíně Pole Art v Rusku. Získaly jsme i bronz na Mistrovství světa v Pole Sport na Floridě. Zároveň jsme trojnásobné mistryně České republiky,“ přiblížily své úspěchy Alena a Nikol.

KAMARÁDKY

Obě pocházejí z Opavy a jsou kamarádky od dětství. Vystudovaly Bezpečnostně právní akademii Ostrava, nyní pracují u ostravské městské policie. Jedna u kynologického oddílu, druhá na služebně v centru Ostravy.

Alena Klapetková (vlevo) s Nikol Vítečkovou (vpravo).
Úspěšná dvojka z Opavy: Momentálně si plníme největší sen

„Obě nás od malička práce u bezpečnostních složek zajímala a chtěly jsme se také stát jejich součástí. Zároveň jsme však nechtěly pracovat přímo v Opavě, odkud pocházíme. Nakonec zvítězila možnost pracovat u Městské policie Ostrava,“ konstatovaly strážnice.

Alena obléká uniformu zhruba pět let, Nikol tři.

Z focení kalendáře.
Spontánní nápad. Baletky nafotily v Ostravě koronakalendář Bílá labuť

„Máme skvělý pracovní kolektiv, který drží při sobě. Zároveň si velmi vážíme toho, že nám zaměstnavatel vychází vstříc, když potřebujeme například delší volno kvůli závodům v zahraničí,“ řekla Alena.

TRÉNINK

Trénink je velmi náročný, fyzicky i časově. „Sportu věnujeme prakticky veškerý volný čas, trénujeme podle směn v práci, tedy tři až čtyřikrát týdně zhruba po třech hodinách. Co se týká závodů, průměrně absolvujeme tři, někdy čtyři ročně. Kromě mistrovství České republiky a mistrovství světa to v poslední době bylo například i otevřené mistrovství Nizozemska,“ přiblížila náročný program Nikol.

LEKTORKA nyní vede kurzy z obrazovek.
Kurzy pole dance v Ostravě jedou dál, cvičí se doma, bez roušek, po internetu

Vystoupení u tyče někdy i bolí. „Vzhledem k tomu, že tyč je kovová, tak se občas objeví nějaké pohmožděniny či modřiny, ale to se může stát v každém sportu,“ zmínila Alena.

ZKUŠENOSTI

Obě dívky již nasbíraly dostatek zkušeností, které se snaží dále předávat. „Mimo závodění se věnujeme i trénování zájemkyň a zájemců o tento sport. Od ledna letošního roku jsme v Opavě otevřely pole dance studio. Můžeme tak své bohaté zkušenosti předávat dále,“ dodala Nikol, podle které mezi zájemci o tuto disciplínu převažují dívky a ženy, objevují se však i muži.

Obě strážnice kromě své práce, tréninku a soutěží stíhají i další akce. „Vystupujeme například na různých plesech či firemních večírcích,“ doplnila Alena.