Na sjezdovkách stále leží v průměru 70centimetrová vrstva sněhu. „Podmínky jsou stále vynikající, sjezdovky rovné jako tabule. Velké mrazy sice ovlivnily návštěvnost směrem dolů, ale v sobotu už mají povolit. Určitě celý víkend i příští týden nabídneme to nejlepší z letošní zimní sezony. V těchto dnech se lyžuje absolutně bez front,“ uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Sobotu 3. března na Špičáku věnují dětem. Areál naděluje celodenní volňásky jako odměnu za absolvování „Špičáckého pětiboje“, pěti jednoduchých soutěží, které bez problémů zvládne každé dítě. Program začíná v 9 a končí ve 12:30 hodin u dojezdu sjezdovky Spodní Šance.

Sněhová situace na Špičáku z 1. března 2018. | Video: Ski&Bike Špičák

Vynikající podmínky nabízejí i ostatní areály na Železnorudsku, nově jsou v provozu i vleky na Debrníku a Dlouhá louka v Hojsově Stráži. Od 120 do 150 centimetrů sněhu leží na sjezdovkách na Velkém Javoru, 50 cm hlásí Hohenbogen. Lyžuje se i v Kašperských Horách, Kvildě, na Zadově, v Hartmanicích a u Javorné.

Vynikající podmínky ve vyšších polohách Šumavy na Železnorudsku, Prášilsku, Modravsku a Kvildsku mají i běžkaři. Trasy ze Srní směrem na Modravsko a v okolí Kašperských Hor byly upraveny naposledy 19. února, nedostatek sněhu pro běžkaře je zatím stále v okolí Hartmanic.