„Stále se u nás lyžuje na hlavní dlouhé sjezdovce obsluhované lanovkou, rodinné Spodní Šanci s kotvou, kde je i večerní lyžování, a na lyžařském hřišti s pohyblivým kobercem využívaným lyžařskou školou,“ popsal aktuální podmínky na šumavském Špičáku ředitel areálu Vladimír Kasík.

Podmínky by se mohly zlepšit v sobotu, kdy předpověď hlásí sněžení a následně mrazy. Celou sobotu si zájemci mohou zcela zdarma otestovat lyže i další vybavení i ochutnat jídla a nápoje (též zdarma).

Každý pátek, v sobotu a ve středu se koná večerní lyžování od 18.30 do 21 hodin na Spodní Šanci. Stále se tam lyžuje za ceny vedlejší sezony. Lanovka a vleky jsou v provozu od 8.30 do 16 hodin.

Video Ski&Bike Špičák, 16.1.2020 | Video: Ski&Bike Špičák

LYŽUJÍ I JINDE

Kromě Špičáku je možnost lyžování také v areálech Nad Nádražím, Belveder, Samoty, Alpalouka a v provozu je také lanovka na Pancíř.

V provozu je rovněž lyžařský areál v Nýrsku, kde se jezdí na dětské vleku. Počasí stále nedovoluje dosněžit velký svah.

Zajezdíte si také v Kašperských Horách, kde je v provozu celý areál.

Na běžky se můžete vydat stále jen na Modravsko, kde je od Modravského mostu k Březníku, Černé hoře a Pramenům Vltavy sněhu dostatek. Jen kvůli oteplení je místy znát úbytek. Místy se vyskytuje na trasách ledovka, proto je potřeba být opatrní.