„Do p…,“ vyletí z ženských úst poté, co hozená hasičská hadice těsně mine kuželky. I když Hry bez hranic jsou především pro zábavu soutěžících i diváků, je to ztráta pro družstvo. Vnímají to i diváci, kteří hlasitě skandují.

Na letošní již třetí ročník netradičního klání se do Chanovic přišlo podívat více než pět set lidí. O prvenství se kromě domácího týmu utkala družstva z Mladého Smolivce, Kasejovic, Nezdřeva, Oselců a Hradiště. „Tato myšlenka se zrodila už před třemi lety. Tehdy přišel nápad udělat soutěž, aby se sešli a pobavili lidé z obcí na hranicích okresů Klatovy a Plzeň-jih, které k sobě mají blízko. Je to takové dětské odpoledne pro dospělé,“ řekl chanovický starosta Petr Klásek, kterému s organizací pomohlo téměř pět desítek lidí z obce.

Na týmy složené z mužů i žen čekaly discipliny, které měly vztah k Chanovicím a byly poměrně záludné. Soutěžící se tak museli převtělit do role tesařů, hráli fotbal, vrhali hasičskou hadicí na cíl či běhali po fotbalovém hřišti na lyžích. „Je to trochu náročné, protože nejsem moc zvyklá sportovat. Bylo by hezké vyhrát, ale důležitější je zúčastnit se a pobavit,“ řekla Deníku Marcela Chladová.

„Jak sám vidíte, na Hradišti se domluvily ženy a přijely jako římské bohyně. Přivezly olympijský oheň, který hoří vedle hřiště. Je to tedy zcela vážné soutěžení,“ oponuje Klásek, ale jeho úsměv prozrazuje, že na prvním místě je zábava.

Do děje byli vtaženi i diváci, kteří si kromě fandění mohli zasoutěžit při střelbě na kapříka zavěšeného ve fotbalové brance a poté se vybláznit při večerní hudební produkci. „Je to super. Fakt dobrá zábava,“ pochvaloval si to mladík Martin.