ŽÁDNÉ HVĚZDNÉ MANÝRY

Na kalendářích poslední čtyři roky spolupracuje pražský fotograf Radim Kořínek. „Jednou jsem zahlédl jeho fotografii s Evou a zavolal mu, ať ji zkusí domluvit. A dopadlo to dobře, je na pěti fotografiích. Musím přiznat, že jsem z toho měl trochu strach. Doteď jsme fotili pouze s amatérkami nebo začínajícími hvězdičkami. Mile mě překvapila. Je to normální holka, s kterou se dá v pohodě bavit o všem, žádné hvězdné manýry nebo nafoukanost. A to je pro atmosféru focení důležité. Převážnou část focení trávíme v autě, přesunem mezi jednotlivými místy. Celou dobu jsme si povídali, vyprávěli zážitky, udělali si i amatérskou manželskou poradnu,“ uvedl za ŠKODAteam Roman Schavel.

Dočkali se ale také překvapení. „Chválila nám nápady fotografovaných póz, auta i logistiku. Měl jsem pocit, že jsme si celý team lidsky sedli. A je pravda, že nás na konci dne Eva překvapila, když nás všechny pozvala na večeři do luxusní restaurace,“ pochvaloval si spolupráci Schavel.

Eva Decastelo ale není jediná modelka kalendáře, kromě ní se s historickými vozy fotily také Lucie Fuchsová a Silvie Hunyadyová.

HISTORIE I RIVALSTVÍ

Hlavním motivem kalendáře jsou ale veteráni ŠKODA. Kalendář už má čtrnáctiletou historii a je v komunitě škodováků velice dobře známý, takže občas majitelé sami nabízejí své vozy k nafocení. „Nejstarším vozem na kalendáři je Škoda Tudor z roku 1951 na titulní stránce, který jsme fotili na zámku Kozel. Pak je to Felicia roadster, 1000 MB, kabriolety MTX roadster, MTX cabrio, Garde cabrio Meise, Rapid cabrio 135 MTX. Zajímavá určitě také je fotografie autobusu 706-RTO LUX, který se nám podařilo nafotit i s tramvajemi té doby, formule MTX 1-06 nebo Renault Alpine, který jsme fotili s vozem Škoda 130RS. Fotografovali jsme od Klatov přes Blovice, Karlštejnsko až po Hradec Králové, celkem jsme najeli více než 1400 kilometrů,“ sdělil Schavel, který také vysvětlil, proč je v kalendáři Renault Alpine: „Kdo sledoval rallye v osmdesátých letech, tak ví, že právě největším konkurentem našich vozů Škoda 130 RS byla Alpina Vladimíra Hubáčka. A to byl důvod, proč jsme tyto vozy chtěli společně vyfotit,a vznikla tak fotografie věčného rivalství.“

Kalendář si můžete on-line prohlédnout a zakoupit na internetových stránkách ŠKODAteamu a nebo se na něj podívat v tabáku na náměstí Míru v Klatovech.