Na šumavském Špičáku připadlo za poslední dva dny dohromady deset centimetrů přírodního sněhu a od úterka bylo spuštěno i technické zasněžování. „Vzhledem k letošnímu počasí stíháme během pracovního týdne sjezdovky vždy vylepšit, abychom po víkendu začínali nanovo. Otevřené tratě máme aktuálně ve výborném stavu a lyžování na nich je opravdu pěkné,“ uvedl k současným podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Stále se na Špičáku lyžuje na hlavní více než 1,5 km dlouhé sjezdovce v kombinaci hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U Zalomeného a rodinné Spodní Šanci. Dále je k dispozici lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem a sjezdovka od parkoviště. Když o víkendu počasí dovolí, pak i svahy a vleky pod hotelem Sirotek. Na sjezdovkách, kde se lyžuje, leží v průměru 30 cm přírodního a technického sněhu.

Na Špičáku postupně rozšiřují prodej dalších typů skipasů přes nový e-shop, kam o jarních prázdninách přibyly i bodové a rodinné jízdenky. „Při registraci všech členů rodiny systém sám nabídne možnost výhodnějšího rodinného skipasu a kromě obvyklé slevy na děti, kdy všechny vlastní lyžují zdarma, se ještě načte další pětiprocentní sleva,“ vysvětlil Kasík.

Kromě Špičáku si můžete zajezdit také v areálech Nad Nádražím, Belveder, Alpalouka, Samoty, Weissova louka a v provozu je i lanovka na Pancíř. Vyrazit můžete také do areálu v Kašperských Horách. Bohužel Sabine více řádila v Nýrsku, a tak tam museli provoz přerušit. Pokud se to podaří, otevřou na víkend alespoň dětskou část.

Pro běžkaře jsou stále upravovány stopy jen na Modravě. Ve čtvrtek vyjela rolba na trasy Modrava – Březník, Na Ztraceném – Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Modravský most, Ptačí nádrž – Černá hora – Pramen Vltavy a navíc bude upraven ještě úsek Černohorská nádrž – Filipova Huť – k závoře.