„Peníze z bazaru budou využity na nákup aktivizační a rehabilitační pomůcky domovy pro seniory v Klatovech a v Újezdci. Půjde o zajímavé stroje, na kterých budou cvičit během čehož budou putovat po různých městech díky obrazovce, která bude umístěna před nimi. Jde o velmi oblíbenou záležitost a senioři v jiných domovech si to velmi pochvalují,“ řekl místostarosta Klatov Martin Kříž.

Finance na nákup strojů bylo možné získat nákupem v jednotlivých stáncích, zasláním určité částky na transparentní účet nebo také při dražbě, která je již tradiční součástí akce. „Měli jsme v dražbě dvanáct předmětů. Vyzdvihl bych sošku madony od klatovského keramika Gustava Fifky, kterou posvětili biskupové plzeňský Tomáš Holub a regensburgský Rudolf Voderholzer. Pro milovníky sportu jsme měli basketbalový dres s podpisy reprezentantů a bundu snowboardistky Evy Samkové s podpisem. Nebyla ani uzená kýty, adventní věnec, dort a podobně,“ přiblížil dražbu Kříž.

Během dražby se jednotlivý účastníci mnohdy předháněli, především u dražby o keramiku či uzenou kýtu. Minimální zájem je v Klatovech však o sportovní věci. Jedním z pravidelných dražitelů těchto věcí je ředitel Technických služeb Peter Pošefka, který se stal majitele dresu a bundy i tentokrát. „Vůbec nerozumím tomu, že o tyto věci není zájem. Jde to přeci jen o charitě, vůbec nejde o dražbu, ale o to přispět na dobrou věc. Jsem z toho docela smutný. Ale já mám blízký vztah ke sportu, tak tyto věci dražím. Moji vnuci ale hrají basketbal, tak dnešní dres poputuje k nim. Celý život jsem dělal do sportu, takže k tomu mám vztah. Bylo smutné, že když se dražila bunda Evy Samkové, tak jsem byl jediný zájemce,“ řekl Pošefka.

Dražil se také keramický betlém Gustava Fifky, jehož majitelem se stal Klatovský okrášlovací spolek, který ho chce ale vystavit v informačním centru.