Na Železnorudsku leží cca 20 až 35 cm sněhu. Rolbou byly upraveny tyto trasy: Belveder – Hofmanky - Prameniště Řezné - Nový Brunst - Gerlova Huť (upraveno 13. 1.), Gerlova Huť - Nový Brunst - Nad Brunstem - U Obrázku - Jedlová - Můstek - Habr-rozc. - Tomandlův Křížek - Pancíř - Pod Pancířem (9. 1.). Dále se také můžete vydat na trasu Pod Polomem – V Zátočině - Rudská křižovatka - Hůrka - Popelní domky /Ašerlák/ - Hůrecká silnice - Gerlova Huť (9. 1.). Projeta je také trasa Debrník - Zámecký les - Nad Samotami - Pod Sklářským vrchem - Gerlova Huť/Šumavská magistrála/ - Nad Pošťákem – Grádl (13. 1.). Upraven je I cca 1 km dlouhý okruh na louce u Belvederu.

„Všechny trasy jsou upraveny v jedné stopě a na bruslení. V upravených lyžařských stopách prosíme o dodržování zákazu pěší chůze, volného pobíhání psů, bruslení v klasických stopách, sáňkování, bobování, jízdy skútrů a čtyřkolek,” uvedl Kryštof Částka, který má trasy na starost.

Na běžky se můžete vydat také na Modravu, kde je do cca 32 cm sněhu, ve vyšších polohách více. Na klasiku jsou tam upraveny trasy: Modrava – Březník – 7,5 km, Ptačí nádrž – Černá hora – Pramen Vltavy – 5 km, Na Ztraceném – Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Filipova Huť k závoře a zpět na Černohorskou nádrž –  Modravský most – Modrava – 11 km a Rybárna – Javoří pila – Tříjezerní slať – Modrava – 12 km.

Na Kašperskohorsku jsou stopy v okolí Ždánova.