Dokázali to na 13. ročníku soutěže o nejlepšího výčepního gastronomických škol Plzeňský korbel 2019, kterou pořádala Hotelová škola Plzeň ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem.

Žáci si museli poradit s odborným testem a poté načepovat nealkoholické pivo Birell v časovém limitu 90 sekund do sklenice 0,3 l pákovým výčepním kohoutem a 0,5 l retro kohoutem Baroko tzv. „na hladinku“ na profesionálním výčepním zařízení.

Klatovskou školu reprezentovali Veronika Čermáková ze 3. ročníku oboru gastronomie, Dominika Babková a Kazimír Lipkan ze 2. ročníku oboru kuchař-číšník. Na soutěž žáky připravovaly učitelky odborného výcviku Iveta Kazmirčíková a Vlasta Majerová. „Odborná porota hodnotila přísně, všichni museli splnit všechna stanovená kritéria soutěže. Veronika Čermáková vyhrála na této prestižní soutěži, na které byla již podruhé. Dominika s Kazimírem se zúčastnili takovéto soutěže poprvé, obsadili 4.- 7. místo, načerpali potřebné zkušenosti, aby mohli příští rok zabojovat o medaili. Pro soutěžící bylo připraveno mnoho zajímavých cen a pro vítěze ještě „pivní putovní pohár“ na dobu jednoho roku,“ uvedla zástupkyně ředitele pro odborný výcvik Marie Weinfurtová.