„Akce byla slavnostně zahájena na klatovském náměstí v pátek večer, kdy si velorexáři společně zazpívali jejich hymnu Severní vítr je krutý,“ řekl organizátor Jaroslav Vild. Zpíval a hrál tam úplně každý. Skoro v půl desáté byla místostarostou města Janem Vránou odstartována letošní Velorex Rallye Šumavou.


„V sobotu čekala piloty hadráků cesta na Klenovou, kde se společně fotografovali a poté museli v Dolní Lhotě absolvovat různé soutěžní disciplíny. Odpoledne dvacet osm posádek vyrazilo na trasu rychlostní zkoušky Javor – Strážov, která se jela za plného provozu,“ popisoval dění na Klatovsku Jaroslav Vild.


Mezi účastníky nechyběl ani Miloslav Mondri, který je u velorexářů přezdíván jako Blesk. Podle jeho slov účastní se pravidelně a rád většiny srazů a akcí. Jak ochotně a rád na náměstí v Klatovech všem zvědavcům vyprávěl, jeho velorex jede rychlostí přibližně 50 kilometrů v hodině a dokázal s ním dojet až do Afriky.


Celá akce vyvrcholila v neděli dopoledne za zvuků rázné dechovky Úhlavanky. O akci byl mezi diváky velký zájem. Velorexy mají řadu obdivovatelů.