„Z rozpočtu obce nyní připravujeme rekonstrukci školní kuchyně a doprovodných prostorů kolem ní, což bude finančně hodně náročná akce. Vyjde na zhruba sedm milionů korun bez DPH. Žádali jsme o dotaci z programu ministerstva financí. Pokud bychom ji nezískali, tak rekonstrukci dělat nebudeme,“ uvedl starosta Velhartic Václav Jarošík.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkBěhem prací se bude kompletně stavebně předělávat zázemí školní kuchyně, jídelny a skladových prostor. Dále se vymění veškeré rozvody elektřiny, vody, odpadů a podobně. Na to naváže další investice, což je vybavení kuchyně. „Stroje, které mají některé stáří více než čtyřicet let, nahradíme novými. Roboty, konvektomaty, trouby, pánve a podobně budou modernější. Tohle je další akce za zhruba jeden a půl milionu korun,“ poznamenal starosta.

Dále obec opakovaně podala žádost o dotaci na výtlačný řad vodovodu ve Velharticích. „Chceme posílit vodní zdroj pro místní obyvatele. Pokud se dotace podaří a vybudujeme výtlačný řad, budeme přečerpávat vodu z vydatného zdroje u řeky do současného vodojemu, tak bychom na to v dalších letech navázali rekonstrukcí úpravny vody. Tím bychom zajistili kvalitní vodu pro místní,“ uvedl starosta.

Výstavba a obchodní centrum Škodovka v Klatovech.
Podívejte se: V Klatovech staví dva obchody, „mekáč“ to ale ani tentokrát nebude

Kromě toho se obec pokouší o dotaci na odbahnění záchytných rybníčků rybníka Bušek. Aby se v něm zajistila kvalitní voda, tak jsou před ním záchytné rybníčky na sedimenty, které už jsou téměř plné a je nutné je odtěžit. Zde by mohla pomoci dotace od ministerstva životního prostředí.

„Nyní také dokončujeme rekonstrukci vodovodu ve Stojanovicích. V letošním roce uděláme již nové povrchy a komunikace bude opravena,“ dodal Jarošík.