Je vaše dítě vegetarián? Ve školní jídelně se bude muset spokojit s danou nabídkou, vyloženě vegetariánskou stravu většina školních jídelen nepřipravuje.

„Každý den vaříme dvě jídla, v pondělí, ve středu a v pátek vaříme ještě třetí jídlo. Nechci říkat přímo vegetariánské, ale v tom stylu, takové „zdravější". Hlavně děvčata dnes takovou stravu chtějí, tak na ně myslíme. Máme i různé saláty, takže i vegetarián by si vybral," popsal praxi ve školní jídelně sušické základní školy v Lerchově ulici ředitel školy Čestmír Kříž. Požadavek od rodičů nebo dětí na striktně vegetariánskou stravu na „Lerchovce" zatím ani neměli. „Spíše naopak. Děti by chtěly, aby tam byly hlavně hamburgery, smažené sýry, hranolky a podobně," dodal Kříž.

Zájem o vegetariánská jídla zatím nezaznamenali ani ve školní jídelně horažďovické základní školy v Blatenské ulici. „Za pětatřicet let, co jsem tu, jsme měli jen jednou požadavek na přísnou dietu. Jinak jsme se s ničím takovým nesetkali. V současnosti pouze odvažujeme stravu diabetikům. Pokud by přišel požadavek na dietu, bylo by nutné nejdříve proškolit kuchařky," uvedla vedoucí jídelny Jitka Tichá.
Dietní jídla připravují například ve školní jídelně klatovské základní školy v Plánické ulici. „Vaříme diety, bezlepkovou, bezvaječnou, různé, o vegetariánská jídla zatím ani zájem nebyl. Dietní jídla ano, ale musí to být podloženo lékařem," řekla Deníku vedoucí jídelny v klatovské Plánické ulici Václava Toušová.

U diety záleží hlavně na složitosti přípravy jídel. „Máme tři děti s fenylketonurií, ale příslušnou dietu zatím nejme schopni zajistit. Aby děti jedly v kolektivu, řešíme tak, že rodiče jídlo přinesou a my je dětem ohřejeme. Bezlepkovou dietu bychom asi zvládli, záleželo by na požadavcích konkrétní diety. Ale ani to bychom nemohli kvůli finančním nákladům dělat dlouhodobě," konstatoval Kříž.

Pokud by jídelna připravovala vyloženě vegetariánskou stravu, měla by problémy s naplněním „spotřebního koše", souboru výživových norem, které připravují společně ministerstva školství a zdravotnictví. „Když přijede do jídelny na kontrolu hygiena, tak kontroluje hlavně jídelníčky a složení jídel kvůli spotřebnímu koši. Dříve se to nedařilo plnit, bylo tam málo ovoce, málo ryb, luštěnin, nyní myslím, že se nám to daří. Ne úplně stoprocentně, ale daří. Vím, že třeba v Plzni jsou nějaké školky, kde vaří přímo vegetariánské jídlo, ale to je špatně," vysvětlil Kříž.

Cílem školních jídelen by mělo být zajistit dětem vyváženou stravu. „Třeba v Itálii v současnosti vaří ve školních jídelnách pouze jedno jídlo kvůli tomu, aby si děti nemohly vybrat z nabídky dvou jídel to „nezdravé". Děti třeba moc nemusí ryby, luštěniny, máme tedy jídelníček postavený tak, aby si musely vybrat jedno z těchto jídel. Takže jsou třeba zároveň luštěniny a ryby," popsal Kříž, jak může školní jídelna děti „donutit" aspoň v některých dnech ke zdravému stravování.

David Kojan