„V období nejméně od prosince 2021 nejdéle do prosince 2023 poté, co si v různých klubech v Praze či Plzni opakovaně zakoupila drogy kokain, extázi a tzv. Emko (sypké MDMA, MDA či jejich směs), vše zejména za účelem distribuce dalším osobám, tyto drogy po určitou dobu přechovávala zejména v místě svého bydliště a následně je v Klatovech či Plzni předala dalším osobám,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Marcela Šímová. Dodala, že J. M. obžalované za kokain a Emko zaplatil celkem nejméně 165 tisíc korun, J. H. za kokain a extázi minimálně 88 tisíc korun, P. K. za totéž nejméně 74 tisíc korun a J. P. za stejné drogy minimálně 57 tisíc korun. V dalších případech už byly částky nižší. Celkem šlo o jedenáct odběratelů a tři odběratelky, Kubátová jim měla dodat nejméně 209 gramů kokainu, 112 tablet extáze a 25 gramů Emka za celkovou částku nejméně 615 tisíc korun. Kromě toho u ní policie našla doma bezmála stovku tablet extáze a kokain.

Odcizený prsní kříž.
Mezinárodní ostuda. Čech jde do vězení za krádež papežova kříže v Bavorsku

Policistům Kubátová v přípravném řízení popsala, ve kterých klubech drogy kupovala. Tvrdila, že extázi, kokain či Emko zájemcům prodávala za ceny, za které je sama pořizovala.

U hlavního líčení pronesla obžalovaná jen pár slov. „Cítím se vina. Vše, co je v obžalobě, je pravda,“ řekla a poté uzavřela se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu. Dohodly se, že Kubátová, které hrozilo až deset let vězení, dostane trest 32 měsíců, podmíněně odložený na zkušební dobu 42 měsíců. Kromě toho je povinna uhradit peněžitý trest v celkové výši 200 tisíc korun a státu také propadly drogy, které u ní nalezla policie, či digitální váhy, jež při kšeftech s omamnými látkami používala.

Ilustrační foto
Žena poslala 2,6 milionu korun námořníkovi, slíbil jí trezor plný peněz

Senát v čele se soudcem Janem Kasalem dohodu posvětil. „Neviděli jsme jediný důvod, proč tuto dohodu neschválit,“ vysvětlil soudce Kasal s tím, že nepanovaly žádné pochybnosti ohledně viny obžalované a že trest je přiměřený jejímu postoji a její dosavadní trestní bezúhonnosti. Verdikt je pravomocný.