„V areálu pod školou ve Velharticích máme nové dětské hřiště. To jsme pořídili přes Místní akční skupinu Pošumaví z finančních prostředků získaných ze  Státního zemědělského a intervenčního fondu.  Měli jsme tam staré, už nevyhovující  hřiště, které bylo odstraněno a nahrazeno novými hracími prvky. Ty splňují veškeré předpisy a normy.  Hřiště má houpačky, skluzavky a prolézačky, je tam i tabule a dřevěná posezení pro děti i rodiče," informuje starosta Velhartic Pavel Prosr.

Dětské hřiště stálo půl milionu korun. Obec získala dotaci ve výši 200 tisíc korun.

„V letošním roce bude ještě vyměněno kompletní oplocení a vysázeny zde budou i nové ozdobné keře, abychom celé prostředí zpříjemnili. Během dne je využíváno dětmi ze školky, odpoledne pak dětmi v doprovodu rodičů. Nové hřiště jsme už ve Velharticích nutně potřebovali," pokračuje starosta.

Pod školou mají ale i víceúčelové hřiště s umělým povrchem vhodné na všechny druhy sportů. To bylo pořízeno za jeden milion korun a obec na jeho výstavbu využila dotace  půl milionu korun z Plzeňského kraje.

„Toto hřiště je multifunkční, v zimě nám totiž bude sloužit i jako kluziště na bruslení, v létě pak ke sportovním účelům všeho obyvatelstva," dodal Prosr.