„Poprvé přijedou  filmaři do Švihova ve dnech 10. až 15. dubna, kdy zde budou vznikat scény do druhé řady historického seriálu Borgia, jehož první sérii dvanácti dílů vysílá v současnosti TV Barrandov,“ prozrazuje kastelán hradu Lukáš Bojčuk.

Filmaři využijí k natáčení interiérů hradu, zbytek bude dokončen v pražských ateliérech.

Kulisy se budou na Švihově stavět už v příštích dnech. Návštěvníci, kteří na hrad zavítají třeba během velikonočního víkendu, se budou moci například projít ve filmových dekoracích. Připraveny jsou totiž speciální prohlídky.

„Prozradit mohu také  třeba to, že kvůli natáčení se naše dámská ložnice promění v jídelnu, hodovní síň v ložnici a ve stylu Itálie  na konci 15. století se promění i hradní kaple. Změny se dočká i renesanční taneční sál, který filmaři  promění v tělocvičnu na výuku šermu. O Velikonocích tam proto budou pro návštěvníky v rámci prohlídek připraveny i ukázky dobového  šermu,“ pokračuje kastelán. Filmování seriálu však omezí dubnové prohlídky hradu pro veřejnost. O víkendu 14. až 15. dubna bude hrad Švihov z tohoto důvodu uzavřen.

Seriál Borgia ale nebude jediným snímkem, který tam filmaři letos natočí.

„Německá produkce se zde chystá  natočit také záběry exteriérů do dalšího historického filmu. Na louce za hradem proto vznikne kolbiště pro souboje rytířů na koních,“ vysvětluje  kastelán.Více o chystaném natáčení prozrazovat nechce.

Na konci dubna do Švihova přijede i Česká televize. Chce tam natáčet historický  dokumentární film o Jagelloncích. „Půjde pouze o jednodenní natáčení. Vzniknou zde záběry našeho hradu a budou tu snímány i některé hrané scény,“ dodal Bojčuk.