„My drogy nebereme,“ reagovali často oslovení kolemjdoucí na nabídku letáku, nabízeného v rámci pouliční kampaně ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU, pořádané včera v Klatovech scientologickou církví. Přesto si většina oslovených leták vzala.


„Tuto akci pořádáme již několik let, jezdíme po městech celé České republiky. Každý týden navštívíme dvě města, rozdáváme brožurky a hovoříme s lidmi o drogové problematice,“ řekl Deníku Karel Fišer, jeden ze dvou dobrovolníků rozdávajících letáky, a dodal: „Snažíme se v České republice rozhýbat dění kolem drogové problematiky, mluvíme s představiteli měst a s novináři. Zaměřujeme se hlavně na marihuanu a extázi, v jejichž spotřebě jsme na prvním místě v rámci Evropské Unie a které konzumují už děti školního věku.“


Oslovení studenti většinou přiznali, že občas konzumují alkohol, případně kouří cigarety, silnější drogy ale zkoušet nechtějí.


S kampaní scientologů ovšem nesouhlasí oficiální místa. Například v tiskové zprávě MŠMT z 21.9.2004 se Ministerstvo školství ČR od protidrogových aktivit scientologické církve distancuje a pokládá je za rizikové pro děti i dospělé. Materiály scientologů podle MŠMT obsahují zavádějící a vědecky nepodložená tvrzení a manipulativní prvky, zřejmě s cílem získat další příznivce.

Podle vyjádření koordinátorky projektu Zuzany Leové je projekt zaměřen na prevenci a s myšlenkami církve nemá nic společného.

Celá tisková zpráva MŠMTz 21.9. 2004

V současné době se ministerstvo školství ČR ke kampani ŘEKNI DROGÁM NE - ŘEKNI ANO ŽIVOTU již nechce vyjadřovat.