Každoroční opravy a výměna poškozených částí výzdoby přijdou na desetitisíce korun, nákladnější je nákup nových prvků. „Vánoční výzdobu každoročně obnovujeme, nějaké opravy jsou nutné každý rok. Pokaždé se snažíme také někde kousek výzdoby přidat. Pokud se kupují nové věci, bývá to kolem sto tisíc korun, do obnovy dáváme řádově desetitisíce,“ uvedl starosta Klatov Rudolf Salvetr.

V Sušici pořizovali letos nové ozdoby na vánoční strom. „Získali jsme od ČEZu dotaci třicet tisíc korun, takže jsme za to nakoupili nějaké nové ozdoby na stromeček. Letos jsme jinak do výzdoby neinvestovali, část obnovíme možná příští rok. Velkou část výzdoby si ovšem děláme svépomocí prostřednictvím technických služeb,“ informovala starosta Sušice Petr Mottl.

V Horažďovicích do nové vánoční výzdoby investovali čtyři sta tisíc korun už v loňském roce, kdy poprvé slavili Vánoce na opraveném náměstí. „Novou výzdobu jsme pořizovali i z toho důvodu, že původní už byla velmi poruchová, nákladná byla už jen nutná výměna žárovek. Letos jsme pouze dokupovali světla na průtah Horažďovicemi, k tomu si jeden vánoční prvek pronajímáme na ozdobu náměstí. Celkové letošní náklady jsou zhruba sto tisíc korun,“ řekl Deníku místostarostka Horažďovic Hana Kalná.