Adventní čas jako každý rok zahájilo rozsvícení vánočního stromu na náměstí, kde lidé mohou vidět také betlém, jehož součástí je nově velbloud s postavičkou. Živo na náměstí bude od 11. do 23. prosince, kdy se tam každý den od 9 hodin uskuteční adventní trhy. Hned první den můžete kromě nich zavítat také na 12. ročník Klatovského klášterního bazaru, který organizuje město Klatovy v rámci projektu Zdravé město a ve spolupráci s Klatovským okrašlovacím spolkem, Domem dětí a mládeže Klatovy a Rotary klubem Klatovy. „Akci jsme řadu let pořádali před bývalým dominikánským klášterem. Odtud pocházel i její název. Minulé dva ročníky, kdy jsme byli svázáni covidovými opatřeními, byl bazar součástí adventního trhu. Letos přicházíme s novým místem. Bude se konat od 9 do 15 hodin v prostoru Divadelní ulice u náměstí,“ uvedl místostarosta Klatov Martin Kříž.

Karel Ouředník se svým advokátem Rostislavem Netrvalem.
Usmrtil chodce. Soud ho nepotrestal, musí ale zaplatit pohřeb

Zakoupením různých předmětů či pochutin letos lidé přispějí na pořízení rehabilitačních a aktivizačních pomůcek pro klienty Domova pro seniory v Klatovech a v Újezdci a Domova se zvláštním režimem v Újezdci.

Koncerty

Během trhů se mohou návštěvníci těšit na pestrou nabídku nejen vánočního sortimentu. Nakupování a atmosféru zpestří dětské sbory z klatovských škol, taneční skupiny, soubory ZUŠ a večer vždy zakončí koncert. Těšit se můžete na Elias (11. 12.), Relax (12. 12.), Pelíškové (13. 12.), Šumavan (14. 12.), Pilouny (15. 12.), KUFR (16. 12.), Poutníky (17. 12.), Wild Sticks (18. 12.), Strašlivou podívanou (19. 12.), Touch of Gospel (20. 12.), kdy koncerty začnou vždy v 19 hodin. Středa 21. prosince bude patřit živému Betlému. Ve čtvrtek 22. prosince se Klatované mohou těšit na zpěvačku Leonu Machálkou s Radimem Schwabem od 17 hod., po nich náměstí od 19 hod. rozezní Adys a poslední den trhů zpestří od 17 hodin koncert Martina Chordúra a o úplný závěr se postarají andělé s lucerničkami.

Tříkrálová sbírka, ilustrační foto.
Charita v celém kraji hledá dobrovolníky, kteří se převléknou za tři krále

Adventní trhy se konečně budou konat bez různých covidových opatření a lidé si je budou moci naplno užít.

Na adventní trhy se můžete vydat také v Sušici, kde se konají od 17. do 23. prosince. Zažijete tam tradiční vánoční atmosféru se svařákem, punčem, trdelníkem a řemeslnými výrobky s doprovodným kulturním programem. Těšit se lidé mohou na vystoupení dětí z tamních škol a vánoční koncert kapely Štreka (22. 12. od 17 hodin) a kapely Paddys Banger´s (23. 12. od 17 hodin).

Vánoce na hradě

Vánoční atmosféru také budete moci prožít stejně jako vloni na hradě Opálka, a to 17. prosince od 17 hodin. Uvnitř hradu bude k vidění 24 různě nazdobených vánočních stromů a můžete nasbírat inspiraci, jak ozdobit strom zdarma z produktů z přírody, výzdoby z různých částí ČR až po ty nejluxusnější, které si může dopřát každý svojí vlastní tvorbou. Na Opálku zavítá i plzeňský biskup Tomáš Holub, znít bude hudba v podání sboru a klasické kytary při svíčkách. K zakoupení nebudou chybět i různé drobnosti.