Po několikadenním ochlazení panují v současnosti na Špičáku optimální podmínky pro lyžování. Provoz o vánočních svátcích a v období do Nového roku nebude omezen, jen na Štědrý den se bude lyžovat do 12.30 hodin.

Na Štědrý den si lyžaři v pravé poledne společně připijí na vrcholu Špičáku u symbolu areálu – velkého kříže. „Hodně štěstí a zdaru jim v krátkém přípitku popřeje již 83letý nestor zdejšího lyžování, ale i dlouholetý hajný či člen Horské služby Jiří Bárta,“ dodal Kasík.

Otevřen je také areál Weissova louka a dnešním dnem zahájí provoz železnorudské areály Nad Nádražím a Samoty. Od pondělí 26. prosince se pak přidají areály Alpalouka, Pancíř lanovka, Pancíř vlek a Godlhof. Ski areál v Kašperských Horách je zatím uzavřen, ale otevření je naplánováno na 25. prosince.
Uzavřen zatím zůstane ski areál v Kocourově.

Běžkaři se mohou radovat z pětatřiceti- až padesáticentimetrové vrstvy sněhu. Na Modravsku byly stopy upraveny ve středu a ve čtvrtek, další úprava je plánována na víkend.

„Od neděle 25. prosince bude znovu otevřené občerstvení na hájence na Březníku u Modravy. Od listopadu do května bývalo vždy zavřeno, teď Správa Národního parku Šumava uzavřela dohodu s provozovatelem, který bude otevírat i během zimy,“ informoval mluvčí Správy NPŠ Pavel Pechoušek. Běžecká stopa, která dříve končila na křižovatce v Luzenském údolí, se bude letos strojově upravovat až k hájence.

„Od ledna bych chtěl mít otevřeno během všech víkendů. Záleží na zájmu lyžařů a na počasí,“ uvedl provozovatel občerstvení na Březníku František Dvořák.

Před víkendem by měly být upraveny stopy i okruhy na Poledník a jezero Laka na Prášilsku, Srnský okruh a trasa od lesní správy v Srní na Vchynice -Tetov i trasy z Horské Kvildy na Kvildu a Filipovu Huť.

Všechny stopy upravují Železnorudští, pouze hřebenovka z Pancíře končí u sjezdovky za Můstkem, dále na Prenet už je pro strojovou úpravu málo sněhu. (dl, dk)