„Každý ten vánoční stromek je určitě nádherný, ale dojedete k němu autem, zaparkujete na parkovišti a za chvíli jdete domů. Není v tom žádné těšení, žádné tajemno, žádná romantika, žádné vánoční kouzlo. A tak jsme se rozhodli, že rozsvítíme vánoční strom v lese. Nepotkáte ho cestou do práce, nedojedete k němu autem. Chcete ho vidět? Tak to musíte opravdu chtít, protože budete muset jít pěšky. Vyrazíte na procházku zasněženou krajinou a na jejím konci na vás čeká odměna. Vánoční strom rozsvícený uprostřed zasněženého lesa, může být něco hezčího?" nalákal na vánoční procházku za organizátory Roman Schavel.

Vánoční strom plánují rozsvěcet každý den od soboty 9. prosince až do 1. ledna a věří, že putování za ním zpříjemní všem čekání na Ježíška. Procházka není náročná, od začátku lesa je to jen 1,2 km, a protože vede po asfaltové cestě, je vhodná i pro kočárky a malé děti.

Klatovský klášterní bazar 2022.
Klatovský klášterní bazar letos pomůže postiženým dětem

Slavnostní otevření vánoční stezky se uskuteční v sobotu 9. prosince od 14 hodin. „Aby putování lépe ubíhalo, je po cestě 12 zastávek u vánočních cedulí, kde si připomenete vánoční koledy a písničky. Po setmění bude i celá stezka až k vánočnímu stromku osvícená svíčkami. Na konci stezky si zahrajeme a zazpíváme koledy, na děti bude čekat vánoční vyrábění, ale i poštovní schránka na jejich dopisy pro Ježíška. Vhod určitě přijde i malý vánoční trh se staročeskými ozdobami a drobným občerstvením. V 16.30 hodin pak vánoční stromek společně rozsvítíme a se svařákem v ruce a za zpěvu koled si budeme společně užívat vánoční atmosféru," pozval Schavel.

Vánoční stromek bude svítit každý den od 15:30 do 21:00 hodin a na místě zůstanou i vánoční cedule s koledami podél stezky i poštovní schránka na dopisy pro Ježíška. „Věříme, že si všichni užijí krásnou procházku a budou se chovat tak, aby si ji mohli užít i ostatní," dodal Schavel.

Ilustrační fotografie.
ANKETA: Vánoční cukroví bývalo větší než nyní. Jaké máte nejraději?

Na stezku se můžete vydat autobusem. Dojet můžete na konečnou Lub autobusem linkou 1 ve 14:50 a nebo linkou 4 ve 12:56, 15:53 a nebo 16:58. Odtud je to 800 metrů, půjdete k lubskému nádraží, před ním se dáte vlevo a pak jdete po silnici, přejdete železniční přejezd a tam už stojíte na začátku Spáleného lesa, na začátku cesty.

Jak probíhá rozsvěcení vánočního stromu u vás? Chcete ostatním čtenářům zprostředkovat recept na nejlepší vánoční cukroví? Pošlete fotografie, recept na mail: zapadoceske.vanoce@denik.cz

Zdroj: Deník