„Jde o smrk pichlavý, který je 13,5 metrů vysoký a jeden a půl metru je v zemi. Tentokrát je ze Zahradní ulice a darovali nám ho Milena a Karel Kovaříkovi,“ informoval ředitel technických služeb Peter Pošefka s tím, zdobení na stromu bude jiné než vloni.

Letos se bohužel nesejdou na náměstí tisíce lidí, aby byly svědky jeho rozsvícení. „Slavnostní rozsvícení stromu i výzdoby náměstí se uskuteční v neděli od 18 hodin. Společně s panem farářem Hůllem popřejeme Klatovanům klidný adventní čas. Jelikož není možné se shromáždit na náměstí, bude zajištěn online přenos,“ uvedl starosta města Rudolf Salvetr.

Kromě krásného vánočního stromu ozdobí náměstí i betlém, který se rozroste. „Bude rozšířen o Tři krále, pasáčka s ovcemi a vznikne i ohrádka. Jsme rádi, že se betlém opět rozroste, protože od samého začátku jsme měli tendenci, aby se každý rok přidávala nějaká drobnost,“ sdělil místostarosta Klatov Martin Kříž s tím, že ohledně vánoční trhů ještě není nic jisté, bude záležet na opatřeních, která budou v danou dobu platit.