Městský ústav sociálních služeb Klatovy, pod který domov důchodců spadá, se společně s technickými službami snaží obyvatelům domova pobyt zpříjemnit úpravami okolí či vysazováním květin, najdou se však tací, kterým se to zřejmě nelíbí. Mnohdy jsou květiny vytrhané a poházené na chodníku a nyní se jeden z bazénků před budovou stal v podstatě odpadkovým košem.

„Šla jsem okolo a nestačila jsem se divit. Byl to opravdu hnus, plavalo tam shnilé pečivo a podobné věci, bylo to vážně nechutné. Už je mi zle z toho, jak se někteří lidé v našem městě chovají a vše jen ničí,“ postěžovala si Klatovanka Růžena Stará.

Zklamaná z takového chování je i ředitelka MěÚSS Klatovy Alena Kleinerová, která přiznává, že bohužel takové jednání není ojedinělé. „Před domovem se nacházejí dva bazénky vedle sebe. Staráme se o ně, bohužel ale jeden je v horším stavu, neboť prosakuje. A jak vidíte, ještě k lepšímu tam lidé leccos naházejí. Odpadky a nepořádek se často nachází i kolem našeho domova. Naši údržbáři je často sbírají a uklízejí,“ řekla ředitelka.

Jelikož je bazének poškozený, měl by se tento prostor v budoucnu proměnit. „Po dohodě s panem místostarostou budeme společně s technickými službami řešit tento prostor jiným způsobem,“ dodala ředitelka.

Vandalové řádí i v centru města, kde poškozovali sochy, které jsou tam umístěné v rámci projektu Sochy v ulicích. Cílem některého nenechavce se stalo i světlo u sochy Smutná paní v Hostašových sadech.