Některé sochy byly popsané, ale především již zmiňovaná bronzová socha, která je mimochodem jednou nejobdivovanější a nejdiskutovanější, je už poničena podruhé. Tentokrát ale velmi razantně, byla opět vytažena, povalena na zem a byly jí ulomeny obě ruce. „Socha je nyní ve stavu, kdy je v podstatě zničená a nevystavitelná. Musí na kompletní opravu a pak se uvidí, zda a popřípadě jakým způsobem bude figurovat v rámci doběhnutí přehlídky soch v Klatovech,“ sdělil kurátor sbírek a výstav Galerie Klatovy/ Klenová, která spolu s městem výstavu v ulicích pořádá.

close Podruhé poničená socha v ulicích Klatov. info Zdroj: Galerie Klatovy/Klenová zoom_in Podruhé poničená socha v ulicích Klatov.

Policisté v Klatovech přijali oznámení ve čtvrtek po třiadvacáté hodině. K poškození díla došlo zřejmě v době od 23.00 do 23.08 hodin.

První případ poškození se odehrál 2. května, kdy strážníci městské policie dopoledne nalezli poškozenou sochu. "Policisté zjistili, že neznámý pachatel povalil bronzový odlitek mužské postavy o výšce 205 cm a hmotnosti 80 kg, který byl umístěn na podstavci a byla upevněn 70 cm tyčí do země. Pachatel zřejmě vytáhl závitovou tyč ze spodní části sochy a pádem došlo jejímu k poškození na několika místech. Uvedené dílo bylo autorem zapůjčeno pořádající organizaci. Předběžně stanovená škoda činí 450 tisíc korun," sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Policisté z obvodního oddělení v Klatovech prověřují uvedený případ a žádáme případné svědky o poskytnutí informací. Informace můžete sdělit na telefonní číslo 974 334 651 i prostřednictvím e-mailu: kt.oop.klatovy@pcr.cz.