Lyžařský areál Špičák se opět rozhodl věnovat dětem jeden volný den lyžování v zimní sezoně. V sobotu 18. února si všichni lyžaři a snowboardisté do 15 let mohou v době od 9 do 11 hodin vyzvednout volné jízdenky ve stánku na dojezdu sjezdovek. Lákat je bude nejen hlas moderátora, ale i zimní tváře areálu Špičák manželé Křížkovi, někdejší Miss ČR Lucie Váchová Křížková a reprezentant ČR v jachtingu David Křížek.

Jízdenky však nedostanou jen tak, budou si je muset zasloužit. „Chtěli bychom děti motivovat ve smyslu, že nic přeci zadarmo na světě není. Proto bude volná jízdenka odměnou za nakreslený obrázek či foto spojené s lyžováním, s výukou v lyžařské škole nebo s odpočinkem na horách. A když to bude přímo ze Špičáku, tím lépe. Kdo nefotí nebo nechce nic kreslit „odpracuje“ si volňáska vyplněním krátké zimní ankety,“ informoval spolumajitel areálu Vladimír Kasík.

Z kreseb a fotografií pak vybere porota tři nejhezčí a vítězové obdrží volné jízdenky na pět dnů od 20. do 24. února. Vylosovány budou také tři anketní lístky se stejnou odměnou. Vítězové a vylosovaní budou vyhlášeni během sobotního dopoledne.

Mimo lyžování bude v areálu k dispozici spousta zábavy, her a atrakcí v rámci reklamní akce, který se koná 18. a 19. února.

Masky na sněhu

V provozu jsou i všechny ostatní lyžařské areály na Železnorudsku. Na sjezdovkách leží 60 až 100 cm sněhu. Sjezdovka na Samotách pořádá společně s jedním radiem maškarní na sněhu. Pro návštěvníky je připraven slalom mezi lízátky, soutěž o největšího sněhuláka a další soutěže. Každé dítě v masce má vlek zdarma.

Vleky jezdí i v Kašperských Horách, v Hartmanicích, u Javorné a v Kocourově u Mochtína.

Bílé stopy

Hod sněhovou koulí do dálky i na cíl, soutěž o největšího sněhuláka, slalom na saních, nebo ukázka hledání zraněného ve sněhu cvičeným záchranářským psem. Na tento doprovodný program se mohou těšit ti, kteří se v sobotu rozhodnou přijet na Modravu. Program bude součástí nového závodu Modravská desítka, který pořádá obec Modrava, Správa Národního parku Šumava a občanské sdružení Šumava Rangers. Na Modravě je 95 cm sněhu a na Březníku až 180 cm.

Na Horské Kvildě je okolo 100 cm sněhu, z toho 20 cm nového, ve vyšších polohách i dvojnásobek. Běžecké trasy byly upraveny včera.

Na Prášilsku je sněhová pokrývka od 110 do 200 cm. Ve čtvrtek byl upraven úsek Prášily – Slunečná – Velký Bor – Nová Studnice – Větrný vrch – Slunečná – Prášily. Zbývající úseky budou upraveny v sobotu. Po celou zimní sezonu bude jezdit za podpory obce Prášily autobusová linka mezi Prášily – Srním – Modravou. Jízdní řád naleznete na www.sumavanet.cz/icprasily.

Běžecké stopy na Železnorudsku byly strojově upraveny v pátek 10. února. Z důvodu technické závady na rolbě nebyla upravena celá hřebenovka Pancíř – Můstek – Na sjezdovce. Dvě místa jsou bez sněhové pokrývky kvůli prameni vody. Jde o cestu z Debrníku na Polom, cca 200 m od Debrníku, a úsek Tomandlův křížek – Nad silnicí (propojení mezi hřebenovkou Pancíř – Můstek a „Betonkou“). Od 4. do 26. února je na Železnorudsku v provozu SKIBUS. Jízdní řád najdete na stránkách www.sumava.net/itcruda.

Stopy mohou běžkaři využít také na Modravsku, na Kašperskohorsku a na Srní.