„Jsem s letošním ročníkem docela spokojený. Na začátku jsme na přání některých sborů rozdělili soutěže v požárním sportu a klasiku, která se koná dle pravidel okresu Klatovy. Mysleli jsme si, že požární sport trochu posílí, ale bohužel, není zase taková vůle k tomu, aby se více požární sport rozběhl. To mě trochu mrzelo. Všichni raději jezdí na klasiku a bylo to vidět i při vyhlašování. V klasice bodovalo 22 družstev mužů a v požárním sportu jen osm,“ řekl vedoucí odborné rady represe Josef Noha s tím, že se účast na soutěžích v požárním sportu snižuje účast i v dalších částech kraje. Hasiče a hasičky hodně láká Západočeská hasičská liga, která je pro ně atraktivní.

A o to se budou snažit i v klatovském okrese, aby byla Pošumavská hasičská liga pro účastníky lákavější. „Protože byly nějaké připomínky k pravidlům, tak bychom chtěli udělat nějaké úpravy, zmírnit je, aby byly přístupná pro všechny. To ale budeme řešit až na setkání výkonného výboru a rady represe, která má na starost soutěže,“ okomentoval Noha.

Znak obce Dobršín.
Dobršín se pyšní novým znakem, obsahuje vše, co obec vystihuje

Potěšující je i to, že se začala družstva omlazovat, což je příslibem toho, že neustává zájem být součástí sborů dobrovolných hasičů. „Jsem rád, že družstva omladila. Když zmíním například Habartice, taky ty byly před léty na špici, nyní už tam soutěží synové a vnuci tehdejších závodníků, a zase jsou vzhůru. Stejně tak se to dá říct o Myslovicích. Víteň má mnoho dětí. Jsme rádi, že mladých přibývá a tradice se udržuje,“ dodal Noha.

V Tupadlech pravděpodobně do svých hasičů a hasiček tankují super pohon, jelikož dokázaly ovládnou Pošumavskou hasičskou ligu v požárním sportu i v klasice, a to ženy i muži. Takže rozhodně právem před jejich výkony klobouk dolů.

V části území Národního parku Šumava začalo ve čtvrtek 19. října 2023 platit omezení vstupu. Na snímcích je umisťování informačních cedulí na hranice předmětné oblasti.
Další zákazy kvůli tetřevovi. V části Šumavy nově platí omezení vstupu

Ale ani ostatní se nezaslouží méně obdivu, i oni ukázali skvělé výkony. V klasice mezi ženami patřilo druhé místo Bystřici nad Úhlavou a třetí příčku obsadila Malá Víska. Mezi muži si pohár za druhé místo odnesly Habartice a za třetí Myslovice.

V požárním sportu si druhou příčku vyběhaly ženy z Bystřice nad Úhlavou a třetí skončily hasičky z Nýrska. Mezi hasiči si druhé místo vybojovaly Myslovice a třetí putovalo opět do Nýrska.