Šéf nemocnice Jiří Vlček jakékoliv pochybení odmítá. „Lékaři mi řekli, že se řídili přesně podle stanovených postupů pro covidové pacienty na JIP.  Samozřejmě nastávají situace, a to nejen u nás, kdy pacienta z ventilátoru odpojíme. Ale určitě to není proto, že ventilátor potřebuje někdo jiný, ale proto, že s ohledem na zdravotní stav pacienta a jeho prognózu nemá další setrvání na přístroji už žádný efekt,“ řekl Vlček pro server Novinky.cz.

Policejní mluvčí potvrdila, že se policie případem úmrtí pacienta zabývá. "Přijali jsme oznámení a případem se zabýváme. Aby nebyly narušeny skutečnosti mající vliv na probíhající přípravné trestní řízení, které je neveřejné, tak nebudeme v současnosti k případu sdělovat bližší informace," uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Oznámení podle informací Deníku učinila bývalá zaměstnankyně, která současné vedení neustále tvrdě kritizuje. Policie ale nešetří jen smrt pacienta ze Sušicka, ale i to, jak se k bývalé pracovnici informace o jeho úmrtí dostala. Nemocnice totiž reagovala tím, že podala oznámení na neznámého pachatele kvůli úniku informací.

Jde již o druhý případ úmrtí pacienta, který v krátké době vyšetřuje policie v Sušické nemocnici. V nemocnici zemřel podle informací Deníku počátkem prosince loňského roku 78letý muž z Horažďovicka, který měl už v minulosti vážné zdravotní problémy a navíc se nakazil covid-19. V Sušici byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Na policii se neobrátili pozůstalí, ale podle informací Deníku jedna z nemocničních lékařek. Důvodem údajně bylo, že k dispozici nebyl pro seniora potřebný lékař.