V neděli 26. května obnovila dle svých plánů Sušická nemocnice po skoro čtyřech letech operativu.

„V režimu jednodenní chirurgie provedl zkušený anesteziologický a chirurgický tým operační výkony u čtyř pacientů. Jednalo se o operace kýl a žlučníku. Celý operační program proběhl bez komplikací a všichni pacienti pak byli druhý den propuštěni do domácího ošetřování," uvedl jednatel Sušické nemocnice Roman Vanžura.

Jde tak o další z kroků, jak posunout Sušickou nemocnici dále. Na počátku dubna bylo představeno nové větší centrum infuzní terapie. Společně s ním byla otevřena také ambulance bolesti. „Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a zajištění fungování jednodenní chirurgie v Sušické nemocnici podíleli. Největší odměnou jim pak je spokojenost a poděkování pacientů, kteří již nemusí za plánovanými operačními zákroky dojíždět do Klatov, Strakonic nebo Plzně a mohou pooperační rekonvalescenci strávit v pohodlí domova a péči rodiny," řekl Vanžura.

Do konce roku bude dle ředitele 15 až 20 operačních dnů, kdy by rádi provedli 100 až 150 operačních výkonů. „Současně se budeme snažit rozšířit spektrum prováděných operací i o výkony gynekologické, ortopedické a ORL," dodal jednatel.