Včera se konal zápis v mateřské škole v Tylově ulici a ve středu se uskutečnil od 8 do 16 hodin v mateřské škole ve Smetanově ulici.

„Hlavně požadujeme, aby dítě bylo schopné se o sebe postarat, dojít si na záchod, alespoň částečně se umělo obléci a najíst. Bereme i postižené děti, které mají asistenta. Upřednostňujeme individuální přístup k dětem, u nových umožňujeme, že rodiče mohou zpočátku pobývat s dítětem ve třídě. Máme smíšené třídy, takže mohou být u sebe i sourozenci nebo kamarádi. Samozřejmě jsou daná nějaká kritéria, například se přihlíží k věku dítěte a k trvalému bydlišti, u dětí s omezenou docházkou a dětí mladších 3 let je docházka možná pouze při zaměstnání matky,“ informovala ředitelka mateřské školy v Tylově ulici v Sušici Miroslava Oudesová.

Dětem nabízí mateřská škola různá zpestření, aby se jim tam co nejvíce líbilo a chodily do ní rády. „Máme zde pro děti různé kroužky, například angličtiny, pěvecký sbor Klubíčko. Školka je nově zateplená, nová fasáda, tak si myslím, že se dětem bude líbit. Snažíme se ji inovovat, obnovujeme nábytek, židličky, lehátka, každý rok kupujeme na Vánoce nové hračky. Snažíme se dětem zpestřit pobyt různými akcemi, jako jsou besídky, výlety, kurzy plavání, připravujeme sportovní olympiády, masopusty, počítačové kurzy, tancování pro předškolní děti v základních školách a podobně,“ řekla Oudesová.

Letos z MŠ odchází do školy 62 dětí. „Rádi bychom přijali stejný počet dětí, uvidíme, jaký bude zájem a zda se nám to povede a nebudeme muset odmítat,“ doplnila Oudesová.

Maminky ze vstupu do školek strach nemají. „Zatím se do školky těší, je na děti zvyklý, v kolektivu je rád. Obavy z nástupu do školky nemám, myslím, že to zvládneme,“ sdělila Roxana Poláková, maminka Jiříka, který přišel k zápisu.

„Určitě se mu tady líbí, hlavně ta spousta hraček. Nastoupí se sestrou, takže ani strach z nástupu nemám. Dcera už je skoro předškolák a synovi jsou dva roky,“ řekla Jana Herboltová ze Sušice, maminka Honzíka.