MAJÍ I LÉKAŘE

„Měli jsme radu města, které se zúčastnili i zastupitelé, zástupci Penty a správní a dozorčí rada nemocnice. Shodli jsme se na řešení, které předložila správní rada nemocnice. Dohodli jsme se, že v nejbližších týdnech se znovu rozjede chirurgická ambulance v režimu 24 hodin, sedm dní v týdnu,“ sdělil starosta Sušice Petr Mottl. Problém by dle jeho slov neměl být ani s lékaři, kteří tyto služby budou držet. Město dokonce rozšíření ambulance podpoří finančně. „Dohodli jsme se na tom, že na osobní náklady, které budou nad rámec stávajícího stavu provozu chirurgické ambulance, čili od 15.30 do 7 hodin, bude přispívat město. Do konce letošního roku by to mělo být zhruba šest milionů korun. Toto rozpočtové opatření bude muset být ještě schváleno v únoru zastupitelstvem, což si myslím, že bude, protože na jednání panovala shoda,“ řekl starosta.

„Jde o spolupráci soukromého subjektu a samosprávy při zajišťování zdravotní péče pro obyvatele Sušice. Považujeme tento krok za start další spolupráce na rozvoji sušické nemocnice“ uvedla jednatelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Karneval ZŠ a MŠ Sušice v sušické Sokolovně.
FOTOGALERIE: Karneval se Dlouhoveským povedl

Společnost Penta Hospitals CZ dále intenzivně pracuje na zahájení provozu plánované chirurgie, pro kterou získala podporu na listopadovém zastupitelstvu. V nemocnici také funguje lékařská pohotovostní služba (LPS) ve stejném rozsahu jako v roce 2017. A to pro dětské i pro dospělé pacienty. Pro děti je od 7 do 15 hodin otevřena ambulance dětského lékaře, na ni navazuje LPS. O pacienty v sušické nemocnici se tak lékaři starají 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. V případě úrazů, které si budou žádat například operaci, pacienta převeze vozidlo rychlé záchranné služby do Klatovské nemocnice nebo jiného zařízení, které je schopno poskytnout adekvátní péči.

OSLOVÍ KRAJ

Dále bylo rozhodnuto, že se ředitel Nemocnice Sušice o. p. s., správní rada a starosta obrátí na Plzeňský kraj, aby přispíval na chirurgickou ambulanci. „Z velké části je využívána pacienty, kteří nejsou ze Sušice, ale z jiného regionu, popřípadě jde o návštěvníky regionu. Považujeme to za povinnost Plzeňského kraje, coby garanta zdravotnické péče,“ dodal Mottl.

Ilustrační foto.
Lyžaři se srazili na sjezdovce, jeden skončil v nemocnici