Obyvatelé Srní šli tuto sobotu k volbám, kde dávali hlas svým kandidátům, o kterých si myslí, že by dobře vedli jejich obec. Nyní ji totiž vede správce, kterého jmenoval ministr vnitra.

„Jde o mimořádné volby do obecního zastupitelstva. Důvodem je, že na řádné volby nebyla složena žádná kandidátka. Nyní mají lidé na výběr ze tří kandidátek, na kterých je celkem dvacet lidí," uvedl Jaromír Makovička z volební komise.
Obyvatelé Srní mohli dát svůj hlas kandidátům z SNK Nezávislí, které vede Stanislav Dolejší, následován Stanislavou Drexlerovou a Patrikem Mrkvičkou, dále z SNK Srní, jehož lídrem je Václav Veselý, za ním je na kandidátce Peter Modzga a Jiří Kec. Posledním sdružením, které kandidovalo je SNK Občané Srní, v jehož čele je Oldřich Coufal a spolu sním kandidovali Josef Šebík a Jaroslava Švajková.

Jasný cíl

Někteří lidé šli k volbám s jasnými představami. „Doufáme, že už konečně budeme mít starostu. Ve vesnici, kde je 100 či 150 voličů, stačí jedna větší skupina, či rodina, která vše ovlivňuje trvale. Mohou být hloupí, ale mají navrch ve všech podobných úkonech. Myslím si, že vesnice si zaslouží, aby měla slušné zastupitelstvo a ne, aby se řešily žabomyší války," řekl jeden z voličů Petr Panenka.
Podle jeho slov by se nové vedení mělo zaměřit hlavně na rozvoj cestovního ruchu. „My jsme jediná obec od Zvonkové po Železnou Rudu, která není napojena na cyklostezku a na běžkařské stopy. Tím jsme úplně odříznuti. To jsou prohřešky minulých obecních zastupitelstev. Tahle obec nemá ani žádné pracovní příležitosti, které by mohly být v cestovním ruchu," řekl Panenka a pokračoval: „Když není cestovní ruch, nefunguje obchod, autobusová doprava a podobně."

Výsledky

Zda se nové vedení vydá právě tímto směrem, se teprve pozná, ale jisté je, že podle obyvatel Srní by vše mělo změnit SNK Nezávislí, které získalo největší podporu, 356 hlasů z celkových 872. Za nimi skončilo SNK Srní s 322 hlasy a 194 dostalo SNK Občané Srní. Volební účast byla 63,03%.

SNK Nezávislí bude mít v zastupitelstvu tři mandáty, stejně tak SNK Srní a jeden mandát obsadí SNK Občané Srní.

Ustavující zasedání, kde bude zvolen starosta, by mělo být nejpozději do měsíce.