„Byl velký zájem, především u dětí, což mě překvapilo, když jde o kriminálku. Potřebujeme všechny věkové kategorie, ale většinou dospělí jen přivedli děti. Vše se obešlo bez problémů," uvedla Šárka Hudečková z castingové agentury.

Když porovnala účast na náborech před první sérií, tak byla nyní o sto procent vyšší. „V Klatovech byl o něco větší zájem než v Sušici, zhruba jsme zapsali o padesát lidí více. Celkem jsme měli okolo pěti set zájemců z obou míst," dodala Hudečková.

Zájem o natáčení se dá přičíst i tomu, že seriál Policie Modrava byl hodně sledovaný. Na jednotlivé díly se dívaly téměř dva miliony diváků.
„Na Policii Modrava jsem se dívala od prvního dílu a moc se mi líbilo, že jsem tam viděla známá místa a měla jsem být na co pyšná. Bylo to moc krásné vidět náš kraj v televizi. Proto jsem také přišla, že bych se mohla třeba v příštích dílech mihnout i já," řekla jedna z účastnic náboru v Sušici Martina Kopecká.

Zahlédnout by se tam chtěl i desetiletý Tomáš Svoboda. „Prvního natáčení se účastnil spolužák a všichni jsme mu záviděli, tak bych to chtěl také zkusit. Snad mě vyberou," uvedl Tomáš a dodal, že by se pak mohl více líbit děvčatům.