Hasiči se setkali na nově zrekonstruovaném náměstí už v pravé poledne, kdy někteří členové převzali diplomy a ocenění za práci pro sbor. Pak už odpolední program patřil hasičským útokům,“ říká starosta města Horst Hasenöhrl.


Obyvatelé města mohli obdivovat umění místních hasičů a jejich současnou i historickou techniku. Pěkná podívaná na vzácné stroje byla především pro tatínky i děti.


Neděle byla ve znamení pouťových atrakcí a doprovodného kulturního programu. „Dopoledne byla sloužena česko – německá mše v kostele sv. Bartoloměje. Pak už se nám na náměstí střídala vystoupení Komediantů od Bohaté skály s koncertem dechové kapely Solovačka,“ doplnil informace Hasenöhrl.


V malé zasedací místnosti města Rejštejn mohli obyvatelé zhlédnout fotografie z archivu Emila Kintzla o historii města Rejštejn. K vidění byly i kroniky města a školní pamětní knihy i kronika sboru dobrovolných hasičů.


„Na výstavu jsem shromáždil dobové snímky Rej– štejna a spádových obcí, které se mi podařilo během let nashromáždit. Jde o unikátní snímky z počátku minulého století a z období první republiky,“ prozradil sběratel Emil Kintzl.


„Rejštejnu byl titul města navrácen v závěru loňského roku, a tak letošní pouťové oslavy jsou vlastně úplně první. Po několika letech zde slavíme bartolomějskou pouť opět důstojně a ve velkém,“ doplnil informace starosta města. Rodáci a hosté mohli vidět i opravené náměstí, kašnu a sochu sv. Jana Nepomuckého.