Chudenice – Ester Ledecká přijde k mafiánovi, vezme si od něj lahev s kořalkou a pořádně si přihne. Ne, nelekejte se, nejoblíbenější české sportovkyně současnosti se po zisku dvou zlatých olympijských medailí nezvrhla. Není to totiž skutečná Ledecká, ale jde jen o jednu z masek, které byly součástí masopustního průvodu, jenž se v sobotu konal v Chudenicích. Akce, kterou organizuje TJ Sokol Chudenice ve spolupráci s tamními dobrovolnými hasiči, se zúčastnilo několik desítek masek.

close Masopustní průvod v Chudenicích. info Zdroj: Deník / Kilián Milan zoom_in

„Masopusty u nás mají dlouholetou tradici. Poslední roky už se konají každoročně,“ řekl Deníku chudenický místostarosta David Žák, jenž přišel v masce pračlověka. „To, v čem kdo přijde, před sebou většinou tajíme, je to pro všechny překvapení. Večer to pak vždycky zhodnotíme,“ uvedl s úsměvem Žák.

Členem průvodu, který prošel celé Chudenice a na závěr utopil Bakchuse, byl i Josef Traxmandl, jehož maska budila velkou pozornost. Byl totiž převlečen za těhotnou prostitutku a nebyla to právě vítězka Miss. „Já sice nejsem místní, jsem náplava, ale jezdím sem na chalupu často, a tak se za místního už trochu považuji. Na masopustu samozřejmě nemohu chybět,“ měl jasno Traxmandl.