Staveniště již bylo předáno zhotoviteli, jímž je firma Silnice Klatovy, a. s., která v letošním roce opraví první úsek sahající od kruhového objezdu k odbočce do tř. 1. máje. Hlavním investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic. Hotovo bude do poloviny září.

Stavět se bude vzhledem k rozsahu prací po celou dobu za úplné uzavírky. Samotná stavba započne v noci ze 13. na 14. června nejprve instalací dopravního značení a ve středu 14. června se už od kruhového objezdu směrem do centra rozjede asfaltová fréza.

Objízdná trasa povede směrem od Špičáku přes tř. 1. máje, v opačném směru pak z odbočky do ulice Belvederská a dále přes Adolfa Kašpara a Šumavskou.

Součástí rekonstrukce bude vedle výměny povrchu vozovky a výstavby chodníků a míst na přecházení také výměna vodovodu, plynovodu, elektrického vedení, vedení sdělovacích kabelů, částečná sanace kanalizačních řadů a výměna veřejného osvětlení. „Jde o zcela zásadní projekt, který znovu skokově zlepší naši společnou kvalitu života a bezpečnost všech pěších, kteří se pohybují v okolí Klatovské ulice, především samozřejmě dětí. Konečně se mimo jiné zbavíme té nebezpečné ostudy, že u takto zásadní komunikace, která prochází celým městem, chybí chodníky a bezpečná místa pro přecházení. Ale udělá se toho mnohem víc, což je mimochodem důvodem k úplné uzavírce, i když je to pochopitelně nepříjemné. Půjde ale o dílo, které vyřeší lokalitu na desítky let dopředu,“ uvedl starosta Železné Rudy Filip Smola.

Na letošní první úsek budou navazovat ještě dva další. Pokračovat se bude na jaře příštího roku v úseku mezi městským úřadem a Rezidencí Klostermann a jako poslední přijde na řadu úsek od Klostermannovo náměstí k železničnímu přejezdu.

Náklady na rekonstrukci jsou zhruba 60 milionů korun.