Milovníci pěnivého moku mohli ochutnávat ze šesti druhů piv a tančit na hudbu tři kapel.

„Jsme malá obec, a tak se jednou za rok společně sejdeme. Přijedou naši přátelé, kamarádi a příznivci z okolí. Posedíme, popijeme, zasoutěžíme si a zatančíme,“ říká jeden z organizátorů Martin Wenzara.

„Nejdříve jsme začínali s malou akcičkou, ale začalo chodit rok od roku více a více lidí, a tak jsme požádali o pomoc známého hostinského Bohouše Trojánka. Ten nám zajistil občerstvení i pomohl s výběrem kapel pro všechny generace,“ popisuje Wenzara.

V Pohoří si zahrála kapela Nauše Pepíka, Čundrgrunt a Šu – Šu Šumaři.

„Při společném setkání u piva se nezapomíná ani na ty nejmenší. I pro ně byly přichystány různé soutěže, jako Carusošou, či střelnice, která vznikla z autobusové zastávky,“ vypráví moderátor akce Jaroslav Hlaváč .

Lidé z širokého okolí prý do Pohoří jezdí rádi. Je tam dobrá atmosféra, hodní lidé a vždycky je prý veliká legrace.

„Myslím si, že takovouto akci se sluší podporovat, a proto jsem pohorským hasičům moc rád pomohl,“ nechal se slyšet Bohouš Trojánek.

Hasiči v Pohoří u Plánice se scházejí pravidelně. K tomu jim slouží nově opravená hasičská zbrojnice, na kterou přispělo město Plánice. Zbytek si podle Wenzarových slov – uhradili a při brigádách odpracovali sami hasiči.