Nové domy se staví na místě, kde dříve stával tzv. teskobarák a druhý bude v místě již nevyužívané kotelny. „Máme velkou radost, že bylo vydáno pravomocné stavební povolení a ve středu jsme mohli zahájit stavební práce,“ uvedl za společnost Stafin Lukáš Nový.

Součástí projektu jsou čtyři bytové domy s 88 byty, respektive dvěma dvojdomy se čtyřmi vchody – A, B, C, D a parkovací dům s 132 parkovacími stáními, kde bude část krytá a část nekrytá. „Stavbu jsme zahájili výstavbou domu A a parkovacího domu,“ poznamenal Nový a nastínil i vzhled domů a bytů: „Bytové domy vyprojektoval klatovský projektant Kučera a docílil moderní jednoduché pohledné architektury, prostorné dispozice bytů, všechny byty s šatnami, sklepy pro všechny byty, předzahrádky.“

Nehoda motocyklu u Dlouhé Vsi.
Motorkář nezvládl jízdu zatáčkou a havaroval, odražený kámen poškodil auto

Domy využijí moderní materiály, vytápění bude zajištěno samostatnými výměníkovými stanicemi napojenými na horkovod Klatovské teplárny.“

Lidé další možnost bydlení vítají. "Určitě je dobře, že se staví další domy. Zájem o byty v Klatovech je velký, je těžké zde nějaký sehnat. A mnohdy ještě než se domy postaví, tak už jsou byty v nich prodané. A tady je určitě super, že bude i parkovací dům, že auta nezahltí ulice Podhůrčí, které už je i tak dost přeplněné," řekla Klatovanka Pavlína Babková.

Nové bytové domy se staví také ve Voříškově ulici, kde půjde o jeden dům o půdorysu nepravidelného kříže se čtyřmi nadzemními podlažími a 12 bytovými jednotkami a druhý bude obdélníkového půdorysu s 21 bytovými jednotkami. Současně budou v místě vybudovány chodníky, parkovací místa a komunikace.