Zhruba 200 lidí s několika transparenty doprovázeli i policisté a v ulicích byli vidět také městští strážníci. „Jsme potrestáni za administrativní chyby, přitom klub nechtěl podvádět,“ hlásal v cíli na náměstí Republiky do amliponu jeden z organizátorů pochodu. Lidé, kteří pochod sledovali v ulicích, protestující většinou podporovali. „Mají pravdu, to že Plzni sebrali body, byla sviňárna,“ rozčiloval se přibližně 60 letý muž, který se představil jako Josef. „Nemyslím ale, že by něco touto akcí docílili,“ dodal.

Kauza s registracemi hráčů
Ředitel extraligy Stanislav Šulc odebral Plzni, Mladé Boleslavi a Kladnu body za špatnou registraci jejich hráčů. Kvůli administrativní chybě tak Plzeň přišla po 22. kole soutěže o 19 bodů. Možným trestem přitom byla i pokuta. Plzeň tak rázem musela smazávat obrovskou ztrátu, aby se dostala na příčky zajišťující play off.
Dvojí metr
Také v minulosti kluby chybovaly při registraci hráčů. Tehdy se ale vše vyřešilo jen pokutou. V této sezoně měl problémy i Třinec, který při registraci útočníka Adamského zaměnil dokumenty. V tomto případě ale trest nepadl.
Arogance
Vedení extraligy je podle fanoušků arogantní. Dokládá to prý také pokuta, kterou APK udělila Plzni i kvůli tomu, že nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Vlasák vyjádřil svůj názor a kvůli registrační kauze vedení kritizoval.