Práce přijdou na zhruba čtyři miliony korun, na parcely už má město zájemce, kteří čekají pouze na zasíťování, aby mohli začít stavět. Do budoucna předpokládají Nýrští financování podobných projektů ze strany města, jednání s developery nevyšla.

„V minulých letech jsme mysleli, že rozjedeme projekt na zasíťování pozemků ve vlastnictví města s některým developerem, myslím ale, že plány bude nutné přehodnotit a spíše se snažit tyto záležitosti řešit finančními prostředky města. Zatím jsme totiž s developery nenašli společnou řeč. Jednali jsme se třemi a představy byly poměrně dost rozdílné v přístupu jak to celé uskutečnit a hlavně ohledně ceny, za kterou by mělo město pozemky developerům prodávat,“ konstatoval starosta Nýrska Miloslav Rubáš.

Pro financování podobných projektů chtějí Nýrští zřídit zvláštní fond. „Dohodli jsme se, že finanční prostředky získané prodejem majetku města budeme dávat zvlášť na účet, ze kterého bychom tyto záležitosti financovali. V současné době město například prodává čtyři byty nynějším nájemníkům, budeme také prodávat některé pozemky. I z pozemků, které zasíťujeme a pak prodáme, budeme peníze vracet zpět do toho fondu,“ vysvětlil Rubáš.