Rozhodovalo se o tom, zda nemocnici v Sušici bude provozovat Plzeňský kraj, ale nakonec zůstala pod městem. A zatím se daří vedení nemocnice přicházet s novými službami pro pacienty. Na počátku dubna bylo představeno nové větší centrum infuzní terapie. Společně s ním byla otevřena také ambulance bolesti.

„Infuzní centrum v nemocnici funguje přibližně rok. Postupně se ukázalo, že stávající prostory jsou již nedostatečné, protože zájem pacientů je stále větší. Hledali jsme využití pro prostory bývalé jednotky intenzivní péče a jelikož se nám nepodařilo domluvit s pojišťovnami otevření oddělení intenzivní ošetřovatelské péče, tak jsme se rozhodli sem přestěhovat infuzní centrum. Prostory nabízí větší kapacitu a mnohem pohodlnější a příjemnější prostředí,“ uvedl ředitel nemocnice Roman Vanžura.

Nově otevřená ambulance bolesti je otevřena dvakrát týdně. Ambulance bolesti se zaměřuje na komplexní řešení problémů s bolestí, včetně akutních, chronických a bolestí u onkologicky nemocných pacientů.

Ilustrační foto.
Žena se bodla do břicha, pak pořezala policistu. Oba převezli do nemocnice

V květnu v nemocnici začnou s další novinkou, a to jednodenní chirurgií. „Aktuálně se bude jednat o plánované výkony odbornosti chirurgické – kýly, žlučníky, varixy, hemoroidy a podobně. Následně bychom rádi rozšířili spektrum i o výkony ortopedické - artroskopie, gynekologické a případně i plastickou chirurgii. To bude záležet na jednání se zdravotními pojišťovnami,“ sdělil ředitel s tím, že obnovují také činnost praktického lékaře pro děti a dorost, otevírají stomickou a kardiologickou poradnu.