„Je to úžasné, kolik lidí přijalo naše pozvání. Setkání splnilo svůj účel. Někteří lidé se po dlouhých letech opět vrátili do míst, kde se narodili, kde chodili do školy, vyrůstali a prožívali třeba své první lásky. Mohli si naši obec prohlédnout, zavzpomínat a podívat se na to, jak se Myslív za ta léta změnil, a na to, co se nám podařilo vylepšit. Myslím si, že se máme čím pochlubit,“ říká starostka Myslíva Marie Pícková.

Do příprav setkání se zapojila celá obec, aby program byl co nejpestřejší.

„Asi největší událostí setkání bylo představení nového obecního znaku a praporu obce, které nám byly uděleny v letošním roce. Tyto atributy byly při sváteční bohoslužbě posvěceny v kostele. Pak následoval koncert pěvců Divadla J. K. Tyla z Plzně, zájem byl i o výstavu obrazů a fotografií na obecním úřadě a kulturní program, který pokračoval odpoledne ve společenském domě, kde vystoupily děti z naší školy a sestry Strolené z Kvášňovic,“ dodala Pícková.

Jednou za dva roky se sjíždějí rodáci také do Třebýciny u Měčína.

„Zde pořádáme setkání rodáků z Třebýciny a Hráze. Letos se nás sešlo jen padesát. Přesto to bylo milé setkání,“ říká za organizátory Květa Svobodová.

„Sejdeme se, popovídáme si, zavzpomínáme na mladá léta, na lumpárny, které jsme jako kluci dělali. Probereme, co všechno se v obci změnilo, a tak. Letos jsme obdivovali třeba nově opravenou kapličku,“ říká rodák z Třebýciny Václav Hnojský.

„Je to pěkná akce, jen nás je pokaždé o pár lidiček méně, což je vždycky hodně smutné,“ dodává Josef Voráček.

„Náš sraz sice není nijak honosný. Chceme se prostě sejít, společně si popovídat a zazpívat si. Náš sraz rodáků v Třebýcině v „Kontíku“ zakončila společná večeře a hudební program harmonikáře pana Čady,“ dodala Svobodová.

V sobotu 26. června se sjedou také rodáci a přátelé obce Bolešiny.

„Při této příležitosti odhalíme Park občanské pospolitosti rodáků a přátel obce Bolešiny,“ zve do obce u Klatov starosta Josef Sommer. Bolešinský sraz rodáků je tentokrát spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.